Panduvie | Güncel Haberler | Teknoloji

Son Yorumlar

“Bizdeki hizmetlere Avrupa devletleri parmak ısırıyor” Saat : 1:48
09 Mayıs 2015 Cumartesi tarihinde yazılmış - 2785 okunma

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Şu anda bizdeki sosyal hizmetlere bütün Avrupa devletleri parmak ısırıyor. Çok ciddi bir yükselişimiz var” dedi. İslam, Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılış töreninde, sakinlere tesiste mutlu günler geçirmesi temennisinde bulundu. “Çocuklarımızın ve yaşlılarımızın kendi evlerinde, muhitlerinde yaşamalarını istiyoruz. Bunun için de birçok [...]

“Bizdeki hizmetlere Avrupa devletleri parmak ısırıyor”

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Şu anda bizdeki sosyal hizmetlere bütün Avrupa devletleri parmak ısırıyor. Çok ciddi bir yükselişimiz var” dedi.

İslam, Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılış töreninde, sakinlere tesiste mutlu günler geçirmesi temennisinde bulundu.

“Çocuklarımızın ve yaşlılarımızın kendi evlerinde, muhitlerinde yaşamalarını istiyoruz. Bunun için de birçok destek ve katkı veriyoruz” diyen İslam, Türkiye’nin sosyal hizmetlerde önemli mesafeler katettiğini vurguladı.

Her doğan çocuk için destekte bulunduklarını hatırlatan İslam, şöyle devam etti:

“İnşallah, doğum yapan her Türk kadınına bu aydan itibaren 300 lira birinci çocuk için, 400 lira ikinci çocuk için, 600 lira üçüncü ve sonraki çocuklar için bir doğum hediyesi veriyoruz. İnşallah yine bu aydan itibaren tüm muhtaç durumdaki yetim, öksüz ve asker çocuklarımıza ayda 100 lira aylık bağlıyoruz. Engellilere evde bakım sayısı 2007′de 30 bin, 2014′te 450 bin. Evde bakım hizmeti için yıllık yaklaşık 4 milyar lira ödeme yapıyoruz. 2002′de sadece 21 bakım ve rehabilitasyon merkezimiz vardı, bugün 171 tane var. Bin 843 kişiyi misafir edebiliyorduk, bugün 6 bin kişi. 2014′te 149 özel bakım merkezimizde 10 bin engellimiz, 124 huzurevimizde 12 bin yaşlımız var. 2014′te 36 bin engelli memurumuz kamuda çalışıyor.”

İslam, Dünya Bankası Türkiye Direktörü ile bakanlıkta yaptığı son görüşmeye de değinerek, “Bana şunu söyledi; ‘Türkiye, sosyal politikalar alanına çok geç girdi. 2002′den sonra bu alana girdi fakat Avrupa’nın en hızlı ilerleyen, en iyi çalışan ülkesisiniz.’ Şu anda bizdeki sosyal hizmetlere bütün Avrupa devletleri parmak ısırıyor. Çok ciddi bir yükselişimiz var. Fevkalade bir süratle inşallah geçmişin izlerini siliyoruz. Yeni hizmetlerimizle geçmişte ihmal edilmiş olan, bizden önce ihmal edilmiş bu alanı inşallah dolduruyoruz ve donatıyoruz” diye konuştu.

İslam, Vali Selim Cebiroğlu, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı ve Belediye Başkanı Avni Kurt ile açılış kurdelesini keserek, tesisi gezdi ve huzurevinde barınan yaşlılara hediyeler verildi.

(AA)

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

0 Yorum yapılmış

*
Privacy Policy © Copyrigth 2011 panduvie.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları panduvie.com’a aittir. panduvie.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar panduvie.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www. panduvie.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. panduvie.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.