Panduvie | Güncel Haberler | Teknoloji

Son Yorumlar

Daha sağlıklı bir hayat için siyah çay Saat : 2:19
24 Nisan 2015 Cuma tarihinde yazılmış - 2815 okunma

Her gün bir kere de olsa içtiğiniz siyah çayın, insan sağlığına olan faydalarını biliyor musunuz? Birini ziyarete gittiğinizde, misafirliklerde ve deniz kenarında otururken, içmek için aklımıza ilk gelen içeceklerden biri olan siyah çay, stresi önlediği gibi kalp ve damar hastalıklarından korunmaya da yarımcı oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor Günde tüketilen 2-3 bardak siyah çayın zihinsel aktivite [...]

Daha sağlıklı bir hayat için siyah çay

Her gün bir kere de olsa içtiğiniz siyah çayın, insan sağlığına olan faydalarını biliyor musunuz? Birini ziyarete gittiğinizde, misafirliklerde ve deniz kenarında otururken, içmek için aklımıza ilk gelen içeceklerden biri olan siyah çay, stresi önlediği gibi kalp ve damar hastalıklarından korunmaya da yarımcı oluyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Günde tüketilen 2-3 bardak siyah çayın zihinsel aktivite ve konsantrasyona faydası olduğu da belirtiliyor. Yapılan araştırmalara göre siyah çay, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu gibi bakteri, virüs ve mantarları yok etmeye de  yarayan amino asit içeriyor. Uzmanlar, kafein hassasiyeti olanların ise doktorlarına danışmadan fazla çay tüketmelerini önermiyor. Türk toplumunun vazgeçilmez içeceklerinden olan siyah çayın bilinmeyen faydalarından bazıları ise şöyle:

-Kalp ve damar hastalıklarından korunmaya yardımcı oluyor.
-Şekersiz siyah çay içmek güçlü dişler ve sağlıklı diş etlerini sahip olmanıza yardımcı oluyor.
-Vücudun su dengesini korumaya yardımcı olduğu gibi kanser yapıcı hücre oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor.
-Sindirimi kolaylaştırıyor ve böbreklerin daha iyi çalışmasını sağlıyor.
-Hormonları güçlendirerek mutluluğu da arttırıyor.

(TRTTURK COM)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

0 Yorum yapılmış

*
Privacy Policy © Copyrigth 2011 panduvie.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları panduvie.com’a aittir. panduvie.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar panduvie.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www. panduvie.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. panduvie.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.