Panduvie | Güncel Haberler | Teknoloji

Son Yorumlar

Türkiye’den Ebola salgınıyla mücadeleye yardım Saat : 2:19
24 Nisan 2015 Cuma tarihinde yazılmış - 2583 okunma

Türkiye’nin, Afrika Birliği’nin Ebola virüsü salgınıyla mücadele çalışmalarına destek amacıyla oluşturduğu mekanizmaya (ASEOWA) 1 milyon dolar hibe etmesine yönelik anlaşmanın imzalandığı bildirildi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin, Ebola virüsü salgınıyla mücadele çalışmalarına ikili ve çok taraflı platformlarda yardım ve desteğini, salgının ortaya çıkmasından bu yana sürdürmekte olduğu belirtildi. Son olarak, Batı Afrika’daki salgından doğrudan [...]

Türkiye’den Ebola salgınıyla mücadeleye yardım

Türkiye’nin, Afrika Birliği’nin Ebola virüsü salgınıyla mücadele çalışmalarına destek amacıyla oluşturduğu mekanizmaya (ASEOWA) 1 milyon dolar hibe etmesine yönelik anlaşmanın imzalandığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin, Ebola virüsü salgınıyla mücadele çalışmalarına ikili ve çok taraflı platformlarda yardım ve desteğini, salgının ortaya çıkmasından bu yana sürdürmekte olduğu belirtildi.

Son olarak, Batı Afrika’daki salgından doğrudan etkilenen Gine, Sierra Leone ve Liberya’ya toplam 2,5 milyon lira değerinde tıbbi malzeme yardımının 28-30 Ocak 2015 tarihlerinde sevk edildiği anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

“Bu kez, Afrika Birliği’nin Ebola virüsü salgınıyla mücadele çalışmalarına destek amacıyla oluşturduğu mekanizmaya (ASEOWA) ülkemiz tarafından 1 milyon ABD Doları hibe edilmesine yönelik anlaşma, Addis Ababa Büyükelçimiz Osman Rıza Yavuzalp ile Afrika Birliği Sosyal İşler Komiseri Mustafa S. Kaloko tarafından, 13 Nisan 2015 tarihinde Addis Ababa’da imzalanmıştır.”

Açıklamada ayrıca, Türkiye’nin, Ebola virüsü salgınıyla mücadeleye yönelik acil yardım çalışmalarına katkısının yanı sıra, salgının orta ve uzun vadeli kalkınma çalışmalarına getirdiği olumsuz etkilerin giderilmesi yönündeki desteğe, ikili ve çok taraflı platformlarda devam edileceği ifade edildi.

(AA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

0 Yorum yapılmış

*
Privacy Policy © Copyrigth 2011 panduvie.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları panduvie.com’a aittir. panduvie.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar panduvie.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www. panduvie.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. panduvie.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.