Panduvie | Güncel Haberler | Teknoloji

Son Yorumlar

Usta tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’nın vefatı Saat : 1:48
09 Mayıs 2015 Cumartesi tarihinde yazılmış - 13217 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan: -”Sanatçı kişiliği ve canlandırdığı karakterlerle her yaştan vatandaşımızın sevgisini kazanan Zeki Alasya, oyuncu ve yönetmen kimliğiyle, sinema ve tiyatromuzun gelişmesinde önemli rol oynamıştır” -”Kıymetli sanatçımız Zeki Alasya’ya rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’ya rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyasına [...]

Usta tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’nın vefatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

-”Sanatçı kişiliği ve canlandırdığı karakterlerle her yaştan vatandaşımızın sevgisini kazanan Zeki Alasya, oyuncu ve yönetmen kimliğiyle, sinema ve tiyatromuzun gelişmesinde önemli rol oynamıştır”

-”Kıymetli sanatçımız Zeki Alasya’ya rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’ya rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyasına başsağlığı diledi.

Erdoğan, yayımladığı başsağlığı mesajında, “Türk sinema ve tiyatrosunun saygıdeğer ismi, oyuncu ve yönetmen Alasya’nın vefatını derin bir teessürle öğrendiğini” belirtti.

Alasya’nın sanatçı kişiliği ve canlandırdığı karakterlerle her yaştan vatandaşın sevgisini kazandığını, oyuncu ve yönetmen kimliğiyle sinema ve tiyatronun gelişmesinde önemli rol oynadığını belirten Erdoğan, “Aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinen merhum sanatçımız, her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir. Kıymetli sanatçımız Zeki Alasya’ya rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, sanatçının ailesine başsağlığı diledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’nın vefatından dolayı başsağlığı diledi.

Atalay, AK Parti’nin sosyal medya çalışmalarının yürütüldüğü “Yeni Türkiye Dijital Ofisi”nin resmi açılışına ve tanıtım toplantısına katıldı.

Alasya’nın vefatına ilişkin soru üzerine Atalay, “Allah rahmet eylesin. Gelirken telefonlarımıza mesaj düştü. Ailesine, sevenlerine de başsağlığı diliyorum. Bir sanatçımızın kaybıdır. Çok da ani geldi doğrusu” dedi.

-TBMM Başkanı Çiçek:

“Oyunlarında ve filmlerinde sıklıkla toplumsal konuları işleyen değerli sanatçımızı her zaman özlemle anacağız”

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’nın vefatına ilişkin, “Oyunlarında ve filmlerinde sıklıkla toplumsal konuları işleyen değerli sanatçımızı her zaman özlemle anacağız” dedi.

Çiçek, Zeki Alasya’nın vefatı nedeniyle yayımladığı başsağlığı mesajında, Alasya’nın vefat haberini almaktan büyük üzüntü duyduğunu kaydetti.

Türkiye’nin bir büyük oyuncusunu daha kaybettiğini belirten Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hafızamızda geniş bir yere sahip olan, televizyon öncesi kuşak sanatçılarından olan Zeki Alasya, 50 yılı aşkın oyunculuk hayatında her zaman örnek bir kişi olmuştur.

Canlandırdığı karakterlerle, seyircisiyle çok yakın bir iletişim kurmuştur. Oyunlarında ve filmlerinde sıklıkla toplumsal konuları işleyen değerli sanatçımızı her zaman özlemle anacağız. Genç sanatçıların örnek alması gereken bir oyuncu olan Zeki Alasya’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Türk sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: Ülke için büyük kayıp

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de yayımladığı mesajda Alasya’yı “duayen sanatçı” olarak tanımlayarak, vefatının ülke için büyük bir kayıp olduğunu belirtti.

Çelik, “Sinemamız ve tiyatromuz adına dönüm noktası olarak tanımlanabilecek pek çok çalışmanın sahibi Alasya, yetiştirdiği değerli isimlerle de bu toprakların her zaman gurur ve şükranla yad edeceği bir isim olacaktır.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

“Çok değerli sanatçımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türk Milleti hiç bir zaman kendisini unutmayacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Şahin, mesajında, karaciğer hastalığı sebebiyle tedavi gören Zeki Alasya’nın hayatını kaybettiğini, büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti.

Alasya’yla en son Feshane’de düzenlenen Karabük Tanıtım Günleri’nde birlikte olduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Karabüklüler olarak düzenlediğimiz o güne katılarak şeref vermiş ve kamuoyu karşısına son defa o zaman çıkıp düşüncelerini aktarmıştı. Herkesin kalbinde taht kurmuş, ‘Devlet Sanatçısı’, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ almış çok değerli sanatçımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türk Milleti hiç bir zaman kendisini unutmayacak.”

-MHP Genel Başkanı Bahçeli:

-”Merhum Alasya, milyonların gönlüne girmiş, usta oyunculuğu, sade ve gösterişten uzak hayatıyla taraflı tarafsız herkesin takdir ve sevgisini kazanmıştır”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’nın vefatı dolayısıyla, yayımladığı mesajda, ”Merhum Alasya milyonların gönlüne girmiş, usta oyunculuğu, sade ve gösterişten uzak hayatıyla, taraflı tarafsız herkesin takdir ve sevgisini kazanmıştır” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli mesajında, Türk sinemasının gülen ve ahlaklı yüzü, Türk tiyatrosunun başarılı ve zirve ismi Zeki Alasya’nın ani vefatının milleti derinden üzdüğünü belirtti.

Alasya’nın milyonların gönlüne girdiğini vurgulayan Bahçeli, usta oyunculuğu, sade ve gösterişten uzak hayatıyla taraflı tarafsız herkesin takdir ve sevgisini kazandığını kaydetti.

”Zeki-Metin” filmleriyle büyüyen bir neslin, bu güzide sanatçıların şefkati, hoşgörüyü, yardımseverliği, dostluğu ve duygusal yakınlığı mizahla buluşturmasını hafızalarından hiç çıkarmayacağını anımsatan Bahçeli mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Merhum Alasya geride onca hatıra, onca iz ve eser bırakarak ebediyete vasıl olsa da milletimizin vicdanında ve aklında her daim şükranla anılacaktır. Aziz milletimizin kalbinde yeri dolmayacak muhkem bir köşk edinen Sayın Zeki Alasya’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailesine, büyük milletimize, sevenlerine, Türk sinema ve tiyatro camiasına sabır ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun diyorum.”

(AA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Usta tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya'nın vefatı, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Google'dan Gelen Aramalar:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 Yorum yapılmış

*
Privacy Policy © Copyrigth 2011 panduvie.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları panduvie.com’a aittir. panduvie.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar panduvie.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www. panduvie.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. panduvie.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.