Panduvie | Güncel Haberler | Teknoloji

Son Yorumlar

“Yasaları makineler değil insanlar uygular” Saat : 1:48
09 Mayıs 2015 Cumartesi tarihinde yazılmış - 11633 okunma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması için tüm yasal tedbirleri aldıklarını belirterek, “Ancak yasaları makineler uygulamaz, yasaları insanlar uygular. İnsanlar o yasaları uygulamakta son derece dikkatli, son derece hassas olacak. İşini yapamayan da ‘Ben bunu yapamıyorum’ diyecek ve yerine bu işi yapan daha iyi biri gelecek” ifadesini kullandı. [...]

“Yasaları makineler değil insanlar uygular”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması için tüm yasal tedbirleri aldıklarını belirterek, “Ancak yasaları makineler uygulamaz, yasaları insanlar uygular. İnsanlar o yasaları uygulamakta son derece dikkatli, son derece hassas olacak. İşini yapamayan da ‘Ben bunu yapamıyorum’ diyecek ve yerine bu işi yapan daha iyi biri gelecek” ifadesini kullandı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nu makamında ziyaret eden İslam, gazetecilerin gündeme ilişkin sorunlarını yanıtladı.

Kadına yönelik şiddet konusundaki soru üzerine İslam, bakanlık olarak, konunun sıfıra indirilmesi, kadına şiddetin tamamen ortadan kaldırılması için tüm yasal tedbirleri aldıklarını söyledi. Türkiye’nin, 2011′de İstanbul Sözleşmesi’ne ilk imza koyan ülke olduğunu vurgulayan İslam, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2012′de 6284 sayılı Yasa’yı çıkardı. Yasa da tamamen İstanbul Sözleşmesi’nin üzerine bina edilmiş bir yasadır, kadına yönelik şiddeti önlemeyle alakalıdır. Bütün tedbirler o yasada alınmış durumdadır. Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanır caniler. Kadının korunması için alınması gereken kolluk tedbirleri, adli tedbirler, hukuki tedbirler, sağlıkla ilgili tedbirler, hepsi yasada belirtilmiştir. Onun alt mevzuatı çıkartılmıştır.”

Yasaların uygulamasında sıkıntılar yaşandığını ifade eden İslam, “Bütün hukukçularımızı, bütün kolluk kuvvetlerimizi, bütün sağlıkla ilgili teşkilatlarımızı, konunun bütün taraflarını görevlerini yerine getirmeye davet ediyorum. Yasaları çıkartırız ancak yasaları makineler uygulamaz, yasaları insanlar uygular. İnsanlar o yasaları uygulamakta son derece dikkatli, son derece hassas olacak. İşini yapamayan da ‘Ben bunu yapamıyorum’ diyecek ve yerine bu işi yapan daha iyi biri gelecek. Dolayısıyla bu yasalar işletildiği, eğitimlerimiz sonucuna ulaştığı takdirde çok daha verimli sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

-”Seda geri gelmeyecek”

Bakan İslam, Yalova’da eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Seda Camgöz’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi. Camgöz’ün ailesiyle görüştüğünü anlatan İslam, “Son derece sağduyulu, son derece güzel bir aile. Çocuğuna son derece iyi sahip çıkmış, torunlarına sahip çıkmış bir ailedir. Bundan sonrasını onlar da çok güzel onaracaklar inşallah ama Seda geri gelmeyecek. Çocuklar, ailenin yanında kalacak. Biz ailenin yanında destek vereceğiz. Aile çocuklara bakmak istiyor, biz bunu tercih ederiz. Çocukları kendi kurumlarımıza da tabii ki alabiliriz ama aile bizim için en güvenli yer, aile yanıdır bizim için” ifadesini kullandı.

İslam, daha sonra AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanlığınca verilen yemeğe katıldı.

(AA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

0 Yorum yapılmış

*
Privacy Policy © Copyrigth 2011 panduvie.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları panduvie.com’a aittir. panduvie.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar panduvie.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www. panduvie.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. panduvie.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.